Chubby Baby |Blog | Anakucağı Kullanımı | Ürünler Hakkında | Tüm Bilinmesi Gerekenler ...

Puset Kullanımı

Puset Kullanımı, Seçimi ve Ne İşe Yarar? 

Yenidoğan döneminin en temel ihtiyaçlarından biri olup çoğu zaman anneler için büyük bir kolaylık olan yeni doğan puseti yani ana kucağı kullanımı aynı zamanda bebekler içinde oldukça rahattır. Daha öncesinde bu konu ile ilgili herhangi bir tecrübesi olmayan annelere faydalı bilgiler bloğumuz'da. Yeni doğan puset nasıl kullanılır? Ana kucağı modelleri ve kullanım şekli... İki kişinin sürdürdüğü bir aile yaşantısına yeni bir üyenin daha geleceğini öğrenmek, çiftler için tarif edilemez bir mutluluk kaynağıdır. Öncelikle onun varlığına alışmak, daha sonrasında ise kendinizden bağımsız olarak yeni bir fert gibi onun adına hazırlıklar yapıp ihtiyaçlarını almak hem heyecanlı hem de maaliyetli bir durumdur. 


Daha birkaç ay öncesine kadar varlığından haberdar olmadığınız ama artık içinizde ilk kendisini, sonra da hareketlerini hissettirerek 'ben buradayım' diyen yavrunuz için tüm hazırlıkların tamamlanmasını isteyebilirsiniz. Bu hazırlıklar arasında anne-baba adaylarının en çok arada kaldığı ve hangisini almanın daha kullanışlı ve faydalı olabileceği yönünde bazı eşyalar var. Bebeğinizin hem evde hem de arabada rahatça yatıp kalkmasını ya da taşınmasını sağlayan ürünlerden birisi de ana kucağı yani bir diğer adıyla pusetler! Bebek ürünlerine baktığımızda piyasadaki ana kucağı modelleri, ev tipi ve araç tipi olmak üzere 2 çeşittir. Özellikle ilk kez anne ve baba olacakların kafasında bebek alışverişi süresi boyunca çeşitli sorular olur. 

“Ana kucağı kaç aylıkken kullanılır?” 

sorusu da bu sorulardan biri. Ev tipi alınan ana kucağı modelleri daha çok uyutmak için kullanılıp sallanan modellerden oluşurken araba için alınan ana kucağında bakılan ilk özellik güvenlik olur. Peki ana kucağı alırken nelere dikkat edilmeli?

Ana Kucağı Ne Zaman Kullanılır? Yeni Doğan Puseti Kaçıncı Aya Kadar Kullanılır?

Araç tipi ana kucakları doğumdan itibaren kullanımına uygundur. Doğumdan itibaren bebeğin taşınmasında, bir yerden bir yere götürülmesine yardımcı olur. Yeni doğan bebekler için pusetin çukur kısmını küçük bir yastık veya benzeri birşeyle beslemeniz bebeğiniz için çok daha konforlu ve faydalı olacaktır. 

Ana Kucağı Modelleri! Ev Tipi ve Araç Tipi Ana Kucağı!

Ev tipi ana kucağı modelleri;

bebek anne kucağındaymış gibi yaslanır pozisyonda dinlenmesini ve güvende olmasını sağlar. Ev tipi ana kucağı modeli,  kendi içinde salıncaklı, titreşimli ve beşikli diye 3'e ayrılır. 3. aydan itibaren kullanılması uygundur.  

Araç tipi ana kucağımodelleri ise, 

yolculuk sırasında bebeğin güvenliği için büyük önem taşır.Hatta bu durum Amerika'da hastane'den bebeğin çıkabilmesi için araç içerisinde maxi cosi olması zorunludur aksi halde bebeği hastaneden çıkarmak imkansızdır. Ülkemizde çocukların Seyahat edebilmek için Otokoltuğu, Bebekler için ise Ana kucağı Puset zorunludur. Otokoltuğu ve pusetler ECR/44 sertifikalı ve sertifikasız olarak satılmaktadır sertifikalı veya sertifikasız kullanmak tamamen sizin kendi tercihinizdir herhangi bir cezai işlem uygulanmaz sertifikalı ürünler sertifikasız ürünlere göre oldukça pahalıdır seçim yapılırken güvenlik,konfor,kalite,fiyat göz önüne alınarak tercih edilmelidir.

Araç Tipi Ana Kucağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ana kucağını satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus güvenilir olması. Ayrıca sallanır olması işinizi kolaylaştırmak açısından elbett önemli bir özelliktir.

Yeni Doğan Bebek Pusete Nasıl Yatırılır, Nasıl Oturtulur?

Bebeğiniz eğer çok küçük değilse sırtına destek olması için battaniye kullanılmamalıdır. Bebeği yatırdıktan sonra bacak arasından, belden ve omuzdan emniyet kemerlerini geçirin. Emniyet kemerlerini önden birleştirin ve çıkmayacağından emin olun. Ana kucağı kullanımı için tutma kulpunu taşıma pozisyonunda olsun.

Bloğ Sayfasına Geri Dön